Hatha jóga

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství druhů a stylů jógy: Hatha, Aštánga, Iyengar, Jivamukti, Bikram, Hot, Jin,... a tak si každý může zvolit přesně to, co mu vyhovuje. Není to tak dlouho, co jsem se přiklonila k názoru, že jóga je ve výsledku jen jedna a každý druh nebo styl pouze využívá jinou cestu (jiné techniky) ke stejnému cíli - sjednocení, harmonii a poznání sebe sama.

Má praxe i vedení lekcí vychází z Hatha jógy, která je u nás obecně vnímána za jednu ze základních forem jógy. Využívá hlavně fyzického cvičení (Ásana), dechových technik (Pránajáma) a meditace. 

Během lekcí dbám na správné nastavení těla v pozicích a delší výdrže, abychom si mohli uvědomit nějen tělo, ale i dech. Mé lekce jsou klidné a během nich předávám myšlenku respektu k vlasnímu tělu a jeho vnímání.

Gravid jóga

Jóga pro nastávající maminky je velmi jemná. Těhotenství je nádherný proces tvoření nového života, během kterého v těle probíhá obrovské množství změn. Je důležité si uvědomit, že každá z nás je jedinečná a proto i každá z nás toto období prožívá jiným způsobem. Některé ženy si témeř nevšimnou, že jsou těhotné a některé ženy těhotenství prožívají velmi intenzivně hned od samého počátku.

Tomu jsou uzpůsobené i lekce gravid jógy, během nichž se zaměřujeme hlavně na relaxaci a jemné dechové techniky, které tělo harmonizují a zklidňují. Ásany (pozice) jsou jemné a zvolené tak, abychom posílily a uvolnily části těla, které jsou v tomto období extrémně namáhané. Hlavně se ale ladíme na své tělo a miminko (nebo miminka), které v něm roste. Dokážeme-li se plně napojit na potřeby své, svého těla i toho malého človíčka uvnitř, může i následný porod probíhat mnohem hladším způsobem.

Jóga pro děti

Děti se rády baví, proto je jóga s dětmi jiná. Je hravá a přizpůsobená právě pro ně. Přes různé zábavné techniky a hry se naučí vnímat své tělo, dech a koncentrovat se. 

Pomocí jógy mohou děti zlepšit svou flexibilitu, budovat fyzickou zdatnost, zlepšit rovnováhu, stabilitu a posílit imunitní systém.

Děti se umí pro jógu skvěle nadchnout - všechny názvy zvířat a rostlin, které si během lekce zacvičíme, si budou pamatovat ještě dlouho.  A meditaci zvládnou i ty děti, které běžně nedokáží dlouho posedět. Jen je třeba jim k ní dát ten správný příběh.