O mněChtěla jsem být architektkou. Po čtyřech letech studia pozemního stavitelství na střední škole v Třebíči mi ale došlo, že nechci zbytek života trávit za monitorem počítače a kreslit výkresy. A tak jsem po maturitě v roce 2009 vyrazila do světa. Ve Skotsku jsem nastoupila na Aberdeen College a následně na University of Aberdeen, kde se mi podařilo dokončit vysokoškolské vzdělání a vysloužit si titul Master of Arts v Managementu. To nejcennější, co jsem si z téměř pětiletého pobytu ve Velké Británii odvezla, ale nebyl titul. Byly to nesmírně cenné životní zkušenosti nasbírané každodenním životem a díky různým pracovním příležitostem, které bylo při škole možné dělat.

Jako bývalá gymnastka mám k pohybu a práci s tělem vztah už odmala. Dřív to bylo ale směrem k výkonu. To až právě ve Skotsku se prohloubil můj zájem o jógu, meditaci, pohyb a zdraví jako takové. I díky tomu, že to bylo mé aktuální téma a já hledala možnosti, jak se cítit opět ve formě a nalézt přirozenost svého těla. Velmi se mnou rezonovaly různé "alternativní", tedy přírodní přístupy, ke kterým jsem si postupně našla cestu.

Po svém návratu zpět do České republiky v roce 2014 jsem začala v Praze pravidelně navštěvovat lekce Bikram jógy (kterou dnes již nepovažuji za jógu, ale jako fyzické cvičení využívající jógové pozice). Někdy i pětkrát týdně. Začala jsem pociťovat, jak to mému tělu svědčí a hlavně mi jóga pomáhala po psychické stránce. Návrat zpátky domů, nové pracovní prostředí a všechny změny v osobním životě byly náročnější, než se mohlo zdát. A tak jsem kromě jógy, která mi pomáhala, začala navštěvovat i kliniku celostní medicíny, abych se tak nějak našla a dala dohromady. Zde jsem poprvé na vlastní kůži vyzkoušela Bachovy esence. S tím hledáním sebe sama mi pomohl i lektorský kurz Hatha jógy, kam jsem se přihlásila už s vizí, že bych ráda jógu předávala dál, aby mohlo co nejvíce lidí pocítit její přínosy. To jsem ale nečekala, jaký vliv to na mě bude mít a že se tím odstartuje nová kapitola mého života.

Kurz jsem dokončila v srpnu 2016 a hned začala vést pravidelné lekce Hatha jógy. Následoval lektorský kurz hormonální jógové terapie u Dinah Rodrigues a kurz jógy pro děti a rodiny v Londýně pod záštitou Rainbow Yoga. Přestože neustále zkoumám souvislosti a prohlubuji své znalosti a jógovou praxi, vím, že bych potřebovala několik dalších životů na plné pochopení všeho, co jógová filozofie nabízí.

Lekce a semináře jsem vždy vedla po práci a o víkendech. Po pár letech jsem začala vnímat, že už to takto dál nepůjde. Na konci roku 2019 jsem opustila pracovní pozici investiční makléřky v rakouské realitní společnosti, abych mohla dělat to, co mě skutečně baví a naplňuje. Cítila jsem, že korporátní prostředí už není pro mě. Založila jsem OM Project, který byl již dlouhou dobu připravován v mých myšlenkách a začala jsem se věnovat józe a jógové terapii jako svému povolání a životní cestě. A s vděčností a láskou provázím všechny, kteří o to stojí.  


 Certifikace

RYT 200

Lektorský kurz Hatha jógy s akreditací MŠMT, 200 hodin

Yogacentrum, Ing. Jana Smažíková

Praha, srpen 2016

Asistence v jógových pozicích

ATHA YOGA - Lucie Formánková

Praha, květen 2017

HYT

Lektorský kurz hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues

Centrum Hormonální Jógy 

Praha, červenec 2017

RCYT

Lektorský kurz jógy pro děti a rodiny

Rainbow Kids Yoga

Londýn, červenec 2017

Bachova květová terapie

BIEP, Level 1

Katarina Michel BFRP, pod záštitou Bachova centra v Anglii

Praha, září 2020

Gravidjóga a jóga po porodu

Kurz pro lektory jógy a pomáhající profese

Petra Bzirská a Nela Anna Perglová

Online, leden 2021

Yin Yoga Teacher Training

Lektorský kurz jin jógy, 50 hodin

Angela Jervis-Read, Yogame

Praha, září 2021

Bachova květová terapie

BIEP, Level 2

Katarina Michel BFRP, pod záštitou Bachova centra v Anglii

Praha, květen 2022

Základní kurz aromaterapie

Odborná společnost české aromaterapie, pod záštitou Školy Klinické Naturopatie

Praha, květen 2022


Jednoloté studium Klinické Naturopatie

Škola Klinické Naturopatie

Praha, září 2021 - červen 2022

Úvod do Body-Psychoterapie

Asistence MUDr. Tomáši Morcinkovi během vedení kurzu

Praha, září 2022


Moje srdcovky

a s kým mám to potěšení spolupracovat...